Névnap  

Köszöntjük névnapjukat ünneplő látogatóinkat! Ma: Kristóf, Jakab
Holnap: Anna, Anikó
   

Tájékoztató  

 • III. Mesterecset pályázat

  Bővebben

   
 • Segélyhívás, ami életet menthet (Szalay Zsolt körzeti megbízott ajánlásával 0620/801-8730)

  Bővebben

   
 • Egyenlő Bánásmód Hatóság ügyfélfogadása (2017. június)

  Bővebben

   
 • Tájékoztató az iparűzési adó mértékének változásáról

  Bővebben

   
 • Suli Hírmondó 2017. tavaszi száma

  Bővebben

   
 • Tájékoztató a hulladékudvar nyári nyitvatartási rendjéről

  Bővebben

   
 • Önkéntes adatszolgáltatáson alapuló lakossági adatfelvétel 2017.

  Bővebben

   
 • Tájékoztató a hulladékudvarokban gyűjthető építés-bontási hulladékokról

  Bővebben

   
 • GYMS Megyei Kormányhivatal Győri Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály ügyfélfogadási rendje 2015.07.02-től

  Bővebben

   
 • Tájékoztatás a mágneses öntapadó matrica felhelyezésével kapcsolatban

  Bővebben

   
   

gyor_hulladek_honlap_banner

   
logo_kisterseg
   

facebook kep

   

Aktuális hírek, információk

 • Tájékoztatás hőségriasztásról

  Tisztelt Ikrényi Lakosok!

  Tájékoztatjuk Önöket, hogy dr. Szentes Tamás országos tisztifőorvosi feladatokért felelős helyettes államtitkár 2017. július 20-án (csütörtök) 00:00 órától 2017. július 23-án (vasárnap) 24:00 óráig 2. fokú hőségriasztást adott ki Magyarország egész területére vonatkozóan.

  A 2. fokú hőségriasztás esetén az előrejelzés szerint a napi középhőmérséklet várhatóan legalább három egymást követő napon eléri (vagy meghaladja) a 25°C-ot.

  A nagy hőség megterheli az egészséges szervezetet is, így bárkinél okozhat egészségügyi panaszokat, kellemetlen tüneteket, dekoncentrációt.

  Kérjük a lakosságot, hogy az elkövetkező napokban mindenki különösen ügyeljen a fokozott folyadékbevitelre. A gyermekek és az idősek szervezete hamarabb kiszárad, ugyanakkor ők hajlamosabbak megfeledkezni a rendszeres folyadékpótlásról. Figyeljünk oda rájuk, ill. egymásra!

  Tanacsok kanikulaban

   
 • Ikrényben fogadtuk az olimpiai lángot

  Kedves Ikrényiek!

  2017. június 26-án reggel érkezett településünkre az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál egyik jelképe az olimpiai láng.  Településünk példamutató összefogással fogadta az olimpiai eszmét megtestesítő lángot. Jó volt látni, hogy a résztvevőkön és szereplőkön kívül számos helybéli biztatta a futókat és fogadta örömmel az EYOF lángját. Nincs más dolgunk, mint hogy az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál alatt szurkoljunk a versenyzőknek és élvezzük a sportjátékokat.

  Köszönetet szeretnénk mondani mindazoknak, akik segítettek, és akik részt vettek az Európai Ifjúsági Olimpiai láng fogadásában, méltó megünneplésében és a váltófutás lebonyolításában.

  Az ikrényi fáklyafutásban résztvevők listája ide kattintva érhető el.

  Az eseményen készült képeket megtekintheti Facebook oldalunkon ide kattintva. (A fotókat Józef Kozinski és Csorba Diána készítette.)

  A lángfutásról készült videó itt elérhető.

  A videó rövidített változata ide kattintva érhető el.

  faklyafutas_1.jpg

   

   

   
 • Ikrényi Egyházközség kérelme

  Kedves Ikrényiek!

  Templomunk felszentelésének 25 éves évfordulója lesz jövő év szeptemberében. Erre az alkalomra szeretnénk a templomi textíliákat felújítani. Ennek a célnak a megvalósításához gyűjtést szervezünk.

  Kérjük, akinek lehetősége van nyújtson anyagi támogatást célunk megvalósításához.
  Adományát juttassa el a templomba Hegedűs Jánosné vagy Olajos Józsefné részére, illetve Ikrény Község Önkormányzatánál is átadható.

  Szíves támogatásukat köszönjük!

  Ikrényi Egyházközség

   
 • Falunapi összegzés

  Kedves Ikrényiek!

  Köszönetet szeretnék mondani mindazoknak, akik segítettek, akik támogattak, és akik részt vettek
  a hétvégén lebonyolított nagy sikerű ikrényi falunapon. 
  Az idei évben - akár csak az előző években
  is - a falunap előkészítése és lebonyolítása az önkormányzat saját szervezésében valósult meg.

  Civil szervezeteink és ikrényi lakosok segítettek abban, hogy mindenki megtalálja a számára
  legmegfelelőbb programot. Külön öröm volt számunkra, hogy 12 csapat vett részt a főzőversenyen,
  kiválóbbnál kiválóbb ételeket készítve. A meghirdetett vetélkedőkre, versenyszámokra nagy
  számban jelentkeztek falubeliek.

  Az esti tombolasorsolásra nagy értékben gyűltek össze tombolatárgyak.
  Köszönetet szeretnék mondani a felajánlott tárgyakért
  Szeles Gábornak (SZG Otthon Faipari Kft.),
  Gyurics Endrének (Ava-Pack Kft.),
  Birinyi Istvánnak (Biri-Ker Kft.),
  Prohászka Ottónak (Tutti Kft.),
  Mórocz Rómeónak (Útfaló Kft.),
  Sárköziné Dr. Tóth Gyöngyinek (Szentháromság Gyógyszertár Ikrény),
  Király Bélának (Colorama Kft.),
  Tóth Zoltánnak (Tóth-Sped Ikrény Kft.),
  Farkas Lajosnak (Wolf-Camion Bt.),
  Bokányi Miklósnak (Arcadmax Bt.),
  Sárközy Lászlónak,
  Nagy Lászlónak,
  Lőrincz Illésnek 
  és
  Ombódi Évának.

  Az eseményen készült fényképeket megtekintheti Facebook oldalunkon ide kattintva. 

  A Rábaközi Televízió által készített összefoglaló itt megtekinthető.

  Úgy gondolom, hogy az idei falunapot jó időjárási viszonyok között, szúnyogmentes időben,
  nagyszámú érdeklődő részvételével, jó hangulatban tölthettük el.

  Legyen így jövőre is!

  Németh Tamás polgármester

   

   
 • Hulladék átvétel felfüggesztése 2017. április 18-tól

  Tisztelt Ikrényi Lakosok!

  A Győri Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. az alábbiakról tájékoztatta Önkormányzatunkat.

  A hulladék ártalmatlanításával kapcsolatos nehézségek – különösen a Győri Hulladékégető Kft. által üzemeltetett létesítmények leállása – miatt a Győr Nagytérségi Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás tulajdonában lévő 43 hulladékudvarban 2017. április 18-tól három hónapra kénytelenek felfüggeszteni a 15 01 10* azonosító kódú, „veszélyes anyagokat maradékként tartalmazó vagy azokkal szennyezett csomagolási hulladék” elnevezésű hulladékok átvételét. A hulladékudvarokban kizárólag a tájékoztatásban szereplő hulladék (pld. festékes, vegyszeres, permetszeres göngyöleg) átvételét függesztik fel, a többi veszélyes hulladék (elem, akkumulátor, fáradt olaj, fénycsövek, izzók a veszélyesnek minősülő elektronikai hulladék) változatul leadható. Az ártalmatlanítási lehetőség újbóli rendelkezésre állása esetén gondoskodniuk kell a hulladékudvarokban felhalmozódott mintegy 30 tonna ilyen jellegű hulladékok elszállításáról, így a fent megjelölt időtartam alatt nem tudnak újabb hulladékot befogadni.

  A hulladék ismételt fogadásáról tájékoztatni fogjuk a lakosokat.

  Ikrény Község Önkormányzata

   
   

Tájékoztató a pálinkafőzés szabályairól

Tájékoztató a pálinkafőzés szabályairól

 

 

A jövedéki adóról és jövedéki termékek forgalmazásának különös szabályairól szóló 2003. évi CXXVII. törvény 5. § (9) bekezdése szerint 2015. január 1-jétől a magánfőző desztillálóberendezésének bejelentésével, a magánfőzésnél az adóbevallással, illetve az adó megfizetésével kapcsolatos adóigazgatási eljárásban a magánszemély lakóhelye szerinti önkormányzati adóhatóság (tehát a helyi jegyző) jár el.

Magánfőző az a 18. életévét betöltött gyümölcstermesztő személy, aki saját tulajdonú gyümölccsel, gyümölcsből származó alapanyaggal és párlat készítésre alkalmas, saját tulajdonú desztillálóberendezéssel rendelkezik.

Magánfőzésnek továbbra is a párlatnak a magánfőző lakóhelyén vagy gyümölcsöse helyén használható, legfeljebb 100 liter űrtartalmú, párlat-előállítás céljára kialakított desztillálóberendezésen a magánfőző által végzett előállítása minősül, de évente legfeljebb 50 liter mennyiségig.

A magánfőző a desztillálóberendezés feletti tulajdonjogot a tulajdonszerzést követő 15 napon belül köteles bejelenteni a lakóhelye szerinti önkormányzati adóhatósághoz. A bejelentésben meg kell adni a magánfőző nevét, lakcímét, adóazonosító jelét, a desztillálóberendezés feletti tulajdonszerzés időpontját, annak űrtartalmát, tárolásának, használatának helyét.

A bejelentés elmulasztása mulasztási bírság megállapítását vonhatja maga után, míg valótlan adatok megadása jövedéki bírsággal büntetendő.

A bejelentéshez szükséges nyomtatvány igényelhető az Önkormányzati Hivatalban, vagy letölthető a www. ikreny.hu honlapról a „Letölthető dokumentumok” menüpont alól.

 

A magánfőző köteles megőrizni és hatósági ellenőrzéskor bemutatni a desztillálóberendezés feletti jogszerű tulajdonszerzést igazoló iratot.

 

A magánfőző az évente előállítható 50 l párlatmennyiség túllépése esetén a többletmennyiséget haladéktalanul köteles bejelenteni a vámhatóságnak és a vámhatósággal egyeztetett módon gondoskodni a többletmennyiség megsemmisítéséről. A vámhatósági bejelentéshez nyomtatvány szintén igényelhető az önkormányzati adóhatóságtól is.

A magánfőzött párlat kizárólag a magánfőző, családtagjai vagy vendégei által fogyasztható el, feltéve, hogy értékesítésre nem kerül sor. A magánfőzött párlat kizárólag alkoholtermék-adóraktár részére értékesíthető.

A magánfőzésben előállított párlat adója - függetlenül az előállított mennyiségtől - évi 1.000,- Ft, melyet a magánfőző lakóhelye szerinti önkormányzat felé kell a tárgyévet követő év január 15-ig megfizetni.

Ha a magánfőző nem állított elő tárgyévben magánfőzött párlatot, akkor nem keletkezik tárgyévre vonatkozóan adóbevallási kötelezettsége.

                Komjáti János s.k.

            jegyző

   

Polgármesteri köszöntő  

NT polgarmester

Tisztelt Látogató!

Szeretettel köszöntöm Önt Ikrény község hivatalos honlapján.

Bővebben

 

   

Legfrisebb felhívások  

   

Ikrény hírlevél

Tisztelt látogató! Ikrény hírlevélre való feliratkozásához kérem töltse ki az alábbi adatokat.

E-mail*
Név*
CAPTCHA Image
Ellenőrző kód*
   Új ellenőrző kód