Ikrény Község Önkormányzata Képviselő-testületének

43/2011. (IV.26.) számú határozata alapján

 

Hegedüs Jánosné

részére

 

Ikrényért, civil társadalmáért díj

kitüntető címet adományozza.

 

Hegedüs Jánosné, Ili néni (1933. június 2.), az ikrényi egyházközségi képviselő-testületnek 1990. decembere óta volt aktív tagja. Ezen időponttól kezdve nagyon sokat dolgozott a liturgiák gördülékeny lebonyolításáért. Díszíti, takarítja a templomot. 2008. október 2-a óta ellátja a  sekrestyési feladatokat is. Részt vállal az egyházi adó beszedéséből. Ili néni megszámlálhatatlan munkaórát fordított arra, hogy az egyházi események (Úrnapi körmenetek, keresztelők, elsőáldozás, bérmálás, házasságkötések, temetési szertartásokhoz kapcsolódó szentmisék) tiszta környezetben, megfelelően díszített templomban történjenek. Gondja van a temetőben lévő kereszt és a faluban található Mária barlang környezetének rendben tartására is. Nő létére is kivette részét a templomépítési munkákból, téglát rakott, faanyagot áztatott. Nagyon sok anyagi áldozatot is hozott a templomi kellékek, zászlók, terítők, gyertyatartók, kereszt beszerzéséért. Végzett munkáját, anyagi áldozatát figyelembe véve örökös egyházközségi képviselő-testületi tagságra méltónak tartjuk.

Ikrény, 2011. április 26.

 

                                                          Németh Tamás                                                                                                         Komjáti János
                                                            polgármester                                                                                                                 jegyző