KÖZÉRDEKŰ TÁJÉKOZTATÓ

 

Jelzőlámpás csomópont kialakítása – várható forgalmi fennakadások

 

Tisztelt Lakosok! Tisztelt Közlekedők!

 

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a Győr 1. számú főút 129 + 929 km szelvényében (Győr és Ikrény kereszteződésében) közlekedésbiztonsági fejlesztés keretében jelzőlámpás csomóponti kialakítás és jobbra kanyaródó sáv kivitelezési munkálatai kezdődnek meg 2026. március 16-tól. A munkálatok várhatóan 2026. május 31-ig tartanak.

Az építési munkák ideje alatt az érintett útszakaszon és annak környezetében a megszokottnál lassabb haladással, torlódásokkal és megnövekedett menetidővel kell számolni, különösen a csúcsidőszakokban, reggel 7:00–9:00 és délután 15:00–18:00 óra között.

A mai munkaterület-átadás során a kivitelező tájékoztatást adott arról, hogy a munkavégzést – lehetőség szerint – a reggeli és a délutáni csúcsidőszakban szüneteltetni fogják a forgalom zavartalanságának elősegítése érdekében. A kivitelező egyúttal kéri az arra közlekedőket, hogy amennyiben tehetik, az érintett útszakasz elkerülése érdekében az autópályát vegyék igénybe.

A beruházás a kerékpárutat is érinti, ezért az érintett szakaszon a munkavégzés ideje alatt a kerékpárosok a munkaterületen kizárólag kerékpárjuk tolásával tudnak áthaladni.

A forgalom lebonyolítása a munkálatok alatt is biztosított marad, azonban egyes sávok, behajtási irányok ideiglenesen változhatnak, illetőleg forgalomterelésre kerülhet sor. Az aktuális útlezárásokról és terelési útvonalakról a helyszíni táblák útján folyamatosan tájékoztatja Önöket a kivitelező.

Kérjük, hogy:

  • útjuk megtervezésekor számítsanak a várható késedelemre,
  • ahol lehetséges, válasszanak alternatív útvonalat,
  • a munkaterület közelében fokozott figyelemmel és mérsékelt sebességgel közlekedjenek.

 

Megértésüket és türelmüket előre is köszönjük!

 

2026. március 09.

 

                                                                                                                      Önkormányzat